Po-Ne: 08:00 - 18:00

24h servisná pohotovosť

Registrácia zariadenia

pre získanie záruky

Zavolajte nám

+421 951 001 001

2-izbový byt

2 izbový byt, okres Bratislava

Byt je lokalizovaný v mestskej časti Bratislava – Nové mesto, v projekte bytového domu s názvom “Bella Vita Residence”. Predpríprava na klimatizáciu bola zhotovená developerom už pri výstavbe projektu, pričom vonkajšie jednotky sa developer rozhodol umiestniť do podzemnej garáže nachádzajúcej sa priamo pod bytovým domom.

Požiadavky

Realizáciou tohto projektu malo byť primárne vychladenie dennej časti bytu, ktorý je v priebehu dňa nadmieru ohrievaný slnečným teplom. Výsledkom malo byť aj čiastočné zníženie teploty v nočnej časti bytu.

Riešenie

Montáž bežnej rezidenčnej klimatizačnej jednotky nebolo možné z dôvodu špecifík týkajúcich sa konkrétnej nehnuteľnosti. Konkrétne problematickým bolo riešenie umiestnenia vonkajšej a vnútornej klimatizačnej jednotky, najmä vzájomná vzdialenosť a prevýšenie medzi nimi. Vzdialenosť potrubia 20m a prevýšenie 12-13m.

Pri tejto realizácii bola použitá klimatizačná jednotka Samsung WindFree Deluxe (QMD) s chladivom R32 o výkone v chladení 3,5kW. Táto jednotka je z rady komerčných jednotiek, t.j. je vyrobená na vyššiu záťaž než jednotky rezidenčné a najmä na celodenné použitie. Z technického hľadiska je táto jednotka vhodná práve na dĺžku potrubia 20m s prevýšením maximálne 15m. Jednotka je z výroby predplnená množstvom chladiva postačujúcim na 20m. Kompresor je stavaný na záťaž súvisiacu s prevýšením do 15m.

Klient:
Patrik D.

Zhotoviteľ:
Chladenie.info

Dĺžka trvania realizácie:
5 hodín