Po-Ne: 08:00 - 18:00

24h servisná pohotovosť

Registrácia zariadenia

pre získanie záruky

Zavolajte nám

+421 951 001 001

Kúrenie klimatizáciou?

Kúrenie klimatizáciou, okres Žarnovica

Klimatizácia ako zdroj tepla v rodinnom dome? Prečo nie! Vynikajúci spôsob ako využiť klimatizáciu mimo hlavnej sezóny a zúžitkovať tak Vašu investíciu. Klimatizáciu je možné použiť na kúrenie najmä v prechodnom období a to konkrétne jar/jeseň, kedy z dôvodu kolísajúcich teplôt nie je vhodné spúšťať hlavný zdroj tepla pre vykurovanie nehnuteľnosti.

Požiadavka zákazníka

Prikurovanie v prechodnom období bez nutnosti spúšťania hlavného zdroju tepla v rodinnom dome. Potreba pokrytia obývacej izby s kuchyňou.

Riešenie

Montáź klimatizačnej jednotky zn. Toshiba so zvýšeným výkonom v kúrení. Podobné riešenie poskytuje aj zn. Samsung so svojím modelovým radom Samsung Nordic, kde výrobca uvádza SCOP až 5.1 pri modely Nordic WindFree Geo a zaraďuje tak túto jednotku do energetickej kategórie A+++. Účinnosť jednotlivých modelov nordic sa líši od konkrétneho modelu a s nižšou radou týchto klimatizácií klesá samotné SCOP z 5.1, cez 4.6 až po 4.3 (z A+++, cez A++, až po A+).*

Klimatizácie so zvýšeným výkonom v kúrení je možné používať aj ako bivalentný zdroj tepla popri elektrickom podlahovaom kúrení (“elektrický rošt”), prípadne ako sekundárny zdroj tepla v prechodnom období. Klimatizácia tak môže predstavovať ideálny zroj tepla vhodný najmä pre Chatu, objekt pre individuálnu rekreáciu, byty v bytových domoch, či v rodinnom dome.

Viac o kúrení klimatizáciou sa dozviete v samostatnom článku, ktorý pripravujeme.

*Energetické štítky efektivity sú priradené v súlade s delegovaným nariadením EU č. 626/2011, zo 4. mája 2011, ktorým sa dopĺňa smernica Európskeho parlamentu a Rady 2010/30/EÚ, pokiaľ ide o označovanie klimatizátorov energetickými štítkami

Klient:
Miroslav Z.

Zhotoviteľ:
Chladenie.info

Dĺžka trvania realizácie:
4 hodiny